Zásady návrhu síťové infrastruktury

Zásady návrhu síťové infrastruktury (1)

Miloslav Urbiš24. února 2003

Najít správné řešení v moři produktů nabízených na trhu informačních a komunikačních technologií (ICT) není triviální záležitostí a v nejbližší době nemůžeme očekávat obrat k lepšímu. Funkční systém obsahuje řadu komponent, které do sebe musí zapadat jako díly puzzle. Jak složit mnoho malých dílů vaší infrastruktury do jednoho vyladěného obrazu?

Zásady návrhu síťové infrastruktury (2)

Miloslav Urbiš26. února 2003

Ve druhém pokračování článku o síťové infrastruktuře si řekneme pár poznámek k vytváření VPN a pak se zaměříme hlavně na připojení k páteři, výběr aktivních prvků, kabeláže, sdružování domén a související bezpečnostní principy.

Zásady návrhu síťové infrastruktury (3)

Miloslav Urbiš3. března 2003

Možná vám připadne celá infrastruktura zbytečně nabubřelá, ale ve skutečnosti můžete kumulovat více služeb na jeden fyzický server. Typickým příkladem může být integrace funkcí doménového kontroleru s globálním katalogem např. se službou DNS.

Zásady návrhu síťové infrastruktury (4)

Miloslav Urbiš10. března 2003

Ve skutečnosti je celé technické zázemí pouze nezbytné zlo nutné k provozování našich aplikací. Pouze ty jsou zdrojem reálných přínosů a podpory uživatelů. Aplikace a jejich uživatelé rozhodnou o životaschopnosti celého systému.

Zásady návrhu síťové infrastruktury (5)

Miloslav Urbiš12. března 2003

Jestliže budete mít po přečtení tohoto článku pocit, že informační technologie jsou jedna velká džungle ve které se ztrácíte, pak nezoufejte. Důležité je se rozhodnout v reálném čase, tedy ani pozdě, ani příliš ukvapeně. I když uděláte chybu pak vám může být útěchou, že do 3 let zastará jakékoliv vybavení a technologie, kterou si koupíte.

Přejít do archivu článků