Přehled technologií xDSL

Přehled technologií xDSL (1) - IDSL a HDSL

Petr Žák22. července 2002

Dneškem začínáme nový seriál, věnovaný širokopásmovým přenosovým technologiím, souhrnně označovaným jako xDSL (Digital Subscriber Line). Ty existují ve více verzích, lišících se nejenom přenosovou rychlostí, použitým frekvenčním pásmem a jeho šíří, typem modulace či linkového kódu, ale i místem zamýšleného použití.

Přehled technologií xDSL (2) - SDSL a G.SHDSL

Petr Žák24. července 2002

SDSL (Symmetric DSL) je vývojovým pokračováním HDSL, ale oproti vývoji u HDSL se u SDSL předpokládá možnost přenosu více úzkopásmových kanálů. G.SHDSL pak byla navržena s cílem skloubit výhody dvou předešlých technologií.

Přehled technologií xDSL (3) - ADSL a ADSL G.Lite

Petr Žák29. července 2002

Technologie ADSL neboli Asymetric Digital Subscriber Line je moderní přenosová technologie, jejíž jméno je v poslední době u nás skloňováno stále častěji. Jak již název napovídá, používá asymetrického rozdělení přenosového pásma pro každý ze směrů přenosu.

Přehled technologií xDSL (4) - VDSL

Petr Žák31. července 2002

V dnešním článku si dokončíme přehled širokopásmových přenosových technologiíí, souhrnně označovaných jako xDSL. Podíváme se na nejnovější přírůstek do rodiny xDSL, technologii nesoucí označení VDSL (Very high bit-rate Digital Subscriber Line).

Přejít do archivu článků