Content Delivery sítě a Web switching

Proč vznikají Content Delivery sítě

Petr Odvárka28. srpna 2001

I když při rozvoji nové ekonomiky, založené na Internetu, dochází k otřesům a ne všechna očekávání byla zcela naplněna, vývoj nelze zastavit. Objem obchodů realizovaných prostřednictvím Internetu bouřlivě narůstá. Tím narůstá i zátěž komunikačního prostředí (Internetu) a serverů. Kromě výkonového hlediska nabylo na významu i hledisko spolehlivosti a dostupnosti. Jak splnit narůstající požadavky?

Architektura CDN sítí

Petr Odvárka30. srpna 2001

CDN sít lze považovat za síť vytvořenou na úplném vrcholu síťové infrastruktury, plně ji překrývající. Obsahově lze síť CDN rozdělit do tří nezávislých částí - Content Delivery, Content Routing a Performance Measurement. Jaký je jejich účel a vzájemný vztah se dozvíte v druhé části materiálu o Content Delivery sítích.

Content (Web) switching

Petr Odvárka5. září 2001

Je též nazýváno jako Layer/4-7 Switching nebo inteligentní přepínání a rozhodování je založeno na informacích ve 4-7 vrstvě OSI modelu. Přepínání na 2. vrstvě OSI je stará a hodně rozšířená technologie, přepínání na 3. vrstvě, tedy směrování je již také poměrně rozšířené. Jak však funguje přepínání na 4. až 7. vrstvě?

Web přepínače na trhu a v testech

Petr Odvárka13. září 2001

V závěrečném díle seriálu o CDN sítích a Content (Web) přepínání se podíváme na nabídku produktů na trhu a výsledy jejich testování, které prováděly laboratoře eWeeku.

Přejít do archivu článků