FTP kabelaz - nepouzite stineni

| předchozíZpět do sezanamu témat
Tom, 6.6.2016 v 15:37

Zdravim, v dome nam elektrikar natahal FTP kabel, protoze ho zrovna mel po ruce. Je mozne pouzit normlani UTP konektory, tzn. nepouzivat stineni ani ho neuzemnovat. Tzn. pouzit FTP kable jako by byl UTP? Rad bych vedel jestli nebude dochazet k nejakemu ruseni atd. Diky za odpoved

Taky Tom, 8.6.2016 v 05:56

Ahoj Pokud si dobře pamatuju tak je velký problém vůbec dostat jednotlivé dráty FTP kabelu do nestíněného konektoru (izolace jednotlivých drátů v FTP kabelu je o proti standardnímu UTP kabelu silnější). Jinak pokud se ti to podaří tak pokud ti souběžně s FTP kabelem nejde silovina (při větší vzdálenosti může být zdrojem eletromagnetického rušení ) pak stínění můžeš nechat nezapojený. A trocha teorie :-) na závěr (zdroj internet) : Rušivý signál se k rušenému zařízení může dostat těmito vazbami: Galvanickou: typická pro zařízení připojená k elektrorozvodné síti Kapacitní: uplatňuje se mezi vodiči, které jsou sice galvanicky odděleny, ale jsou vedeny paralelně ve větší délce Indukční: rušící proud protéká smyčkou, která má těsnou vazbu se smyčkou v rušeném obvodu Elektromagnetickým polem: zde působí jednotlivé části přístrojů a zařízení jako vysílací anténa a vyzařují vysokofrekvenční rušivou energii do svého okolí přímo. Síla rušivého pole je závislá na vlastnostech zdroje a hlavně na vzdálenosti. Elektrická složka vysokofrekvenčního pole ubývá v bezprostřední blízkosti zdroje přibližně s třetí mocninou. Ve vzdáleném poli platí nepřímá úměrnost.

Zpět do sezanamu témat

Vložte Váš příspěvek k tématu

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.

Archiv diskuze