VPN přes PPTP, jaký DNS server?

| předchozíZpět do sezanamu témat
Jarek.p, 26.5.2015 v 10:34

Dobrý den, potřebuji se pomocí PC připojovat do firemní sítě pomocí VPN. Ve firemní síti jsem zporovoznil VPN server za použití serveru Synology Disk station a nastavil ho následovně: protokol: PPTP (L2TP/IPSec mi z neznámých důvodů nefunguje :( ) Dynamická IP adresa: 10.0.0.0 celé nastavení je na tomto obrázku: http://imageshack.cz/image/9sX na routeru jsem snastavil v NAT směrování portu 1723 Klientem je PC se systémem win Vista. Připojení funguje a firemní sítě se dostanu a mám přístup, ke sdílenemu disku, kvůli kterému vše dělám. Problém je v tom, že v nastavení připojení VPN ve windows musím mít zaškrtnuto Použít výchozí bránu vzdálené sítě !!!! Pokud to zaškrtnuto není, tak se nedostanu na prvky ve firemní síti. Pokud to zaškrtnuto mám, tak vše funguje, jenže se mi přes pfiremní síť směřuje veškerá komunikace do internetu a to mi vadí, protože je to značně pomalé!!!!! Jak to mám nastavit, abych se dostal do firemní sítě, ale komunikace do internetu, šla přes místní bránu a ne přes bránu firemní sítě? Prosím o radu, děkuji

Jarek.p, 26.5.2015 v 10:37

Ještě poznámečka. Problém není tak úplně v DNS, jak je napsáno v nadpise, ale s použitím výchozí brány. Omlouvám se.

Petr J., 5.2.2017 v 22:58

Mám kameru Edimax IC-9110W. Pracuje i bez připojení k Wifi (přepínání nočního režimu), ale nenahrává na SD kartu bez připojení. Má otázka zní, lze tuto kameru nastavit tak, aby zaznamenávala na SD kartu po detekci pohybu i bez připojení k Wifi a jak ? Anebo IP kamery jsou v případě vypnutého Wifi (třeba i vypadnutí sítě) prostě k ničemu ? Děkuji za odpověď.

Zpět do sezanamu témat

Vložte Váš příspěvek k tématu

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.

Archiv diskuze