potvrzování v protokolu TCP

| předchozíZpět do sezanamu témat
orbit, 25.11.2008 v 16:20

Dobrý den. Učím se nějaké základy počítačových sítí a potřeboval bych osvětlit násludující: Dočetl jsem se, že protokolem TCP jsou přenášeny tzv. segmenty (respektive od aplikační vrstvy dostává jednotlivé byty a střádá si je do bufferu a poté odešle jako celek v tzv. segmentu). Aby se dosáhlo spolehlivosti, tak na správně přenesená data se reaguje kladným potvrzením (positive-acknowledgement, ještě se tato metoda kombinuje s posunutím pomyslného okénka (sliding windows), které říká, kolik segmentů může odesilatel odeslat bez toho, aby čekal na kladné potvrzení předešlého segmentu) a na špatně přenesená data se nereaguje nijak. Dále jsem se dočetl, že potvrzovanými jednotkami nejsou celé segmenty, ale jednotlivé byty (osmibitové oktety). Pokud dojde k chybě v přenosu nějakého bytu (osmibitového oktetu), tak se přenese vše znova od tohoto chybně přeneseného osmibitového oktetu....příklad: mám byty xyz, které přenáším v segmentu, x se potvrdí (správně přeneseno), y se nepotvrdí (chyba při přenosu) a z se opět potvrdí (správný přenos) - a na toto odesilatel reaguje opětovným zasláním bytů yz (metoda Go-Back-N). Je to tak nebo v tom mám bordel? Za případné odpovědi děkuju.

fandango, 29.11.2008 v 12:22

Je to celé ještě trochu složitější. Merkněte se třeba do knihy Velký průvodce protokoly TCP/IP, tam je o tom pojednání na několik stran. Tipuji, žeji budou mít vknihovně.

Zpět do sezanamu témat

Vložte Váš příspěvek k tématu

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.

Archiv diskuze