Samsung vyvíjí vlastní wi-fi v pásmu 60 GHz s rychlostí až 4,6 Gb/s

Luboš Klaška Infrastruktura 16. října 2014

Komerčně využitelná 60GHz wi-fi technologie v pásmu milimetrových vln lépe spolupracuje se standardem 802.11ad tím, že eliminuje mezikanálovou interferenci.

Společnost Samsung oznámila, že vyvíjí vlastní 60GHz wi-fi technologii, která umožní přenos dat rychlostí až 4,6 Gb, resp. 575 MB za sekundu, tedy pětinásobek aktuální maximální rychlosti (866 Mb, resp. 108 MB za sekundu) dosažitelné
s existujícími zařízení spotřební elektroniky. Například přenos filmu o velikosti 1 GB mezi dvěma zařízeními bude trvat méně než tři sekundy a nekomprimované video s vysokým rozlišením půjde snadno streamovat z mobilních zařízení do televizoru v reálném čase.

Podle tvrzení firmy, na rozdíl od stávajících 2,4GHz a 5GHz wi-fi technologií udržuje 60GHz wi-fi technologie se standardem 802.11ad, kterou vyvinula společnost Samsung, maximální rychlost tím, že eliminuje mezikanálovou interferenci, bez ohledu na počet zařízení na stejné síti. Odstraňuje tak rozdíl mezi teoretickými a skutečnými rychlostmi a v porovnání s 2,4GHz a 5GHz wi-fi technologií vykazuje více než 10krát vyšší reálnou rychlost.

Technologie využívá okrouhlého tvaru milimetrových vln a díky vývoji antény s širokým pokrytím, která paprsek vysílá, je Samsung schopen úspěšně dosáhnout nejvyšší možné kvality v podobě komerčně použitelné 60GHz wi-fi technologie.

Stejně jako v případě 2,4GHz a 5GHz spektra je 60GHz vlnové spektrum nelicencovaným pásmem po celém světě. Jeho komercializace se očekává již v příštím roce.

Zdroj: Samsung


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

    ...k článku nejsou žádné komentáře

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.