Co přinese spojení Microsoft a LinkedIn do firemních produktů?

Infinity Korporace 21. června 2016

Mise Microsoftu zní: "Chceme motivovat každého člověka a každou organizaci na této planetě, aby dokázali ještě více." Mise LinkedInu je: "Spojujeme profesionály na celém světě, aby byli produktivnějšími a úspěšnějšími." Toto spojení lze charakterizovat i slovy: "Chceme motivovat profesionály a organizace na celém světě, aby dokázali ještě více (i díky našim řešením)."

Podívali jsme se, jak může LinkedIn obohatit současná řešení od Microsoftu pro firemní zákazníky.

Outlook + LinkedIn

Ať si již píšete s kýmkoliv, uvidíte v nástrojové liště možnost přejít na profil na LinkedIn a po pouhém přejetí myši nad člověkem v adrese nebo v kopii uvidíte stručnou vizitku osoby s možností zobrazení podrobných informací.

Microsoft Project + LinkedIn

Project je pokročilým nástrojem pro plánování projektů. Každý člen týmu má v rámci MS Project své kompetence a na jejich základě jsou jim přidělovány úkoly. Spojení s LinkedIn umožní, aby se dovednost stahovali z LinkedIn profilu a project manager v Japonsku bude vědět, že jeho kolega z Rakouska ovládá technologii SQL a její znalost má 130x potvrzenu.

Yammer + LinkedIn

Yammer je korporátní sociální sítí. Dle našich zkušeností, zaměstnanci zřídka vyplňují své profily pečlivě, takže sociální síť nemůže zcela plnit funkci sdružování zaměstnanců. Propojení s LinkedIn umožní vyhledat kolegu s konkrétní dovedností (např. pro rychlou výpomoc), nebo s konkrétním spojením, které by mohlo být užitečné pro obchodní aktivity.  

Access + LinkedIn

Udržovat databázi aktuální je záležitostí, s kterou se nutně musí potýkat každá společnost. Propojení databázového software Access s LinkedIn by umožnilo aktualizaci nebo rozšiřování dat na základě aktualizace profilu na LinkedIn. Například v databázi potenciálních zákazníků by bylo možné zjistit, že Finance Assistant, s kterým jsme v kontaktu, byl povýšen na Finance Managera. Tuto informaci by společnost měla téměř okamžitě a mohla by přizpůsobit svoji vyjednávací strategii.

Microsoft Dynamics CRM, AX, NAV + LinkedIn

Firemní informační systémy již nyní umožňují propojení s LinkedIn za pomoci externích modulů. Obchodní týmy mohou zjistit doplňující informace o leadu. Nevýhodou modulů je vysoká nepřesnost. Přímá integrace informačního systému s LinkedIn by byla zejména pro obchodní a supportní týmy cennou funkcí.

PowerPoint + LinkedIn/Slideshare

LinkedIn v roce 2012 koupil sociální síť pro sdílení prezentací Slideshare, kterou již integroval do prostředí LinkedIn. Slideshare se často využívá pro sdílení prezentací z obchodních snídaní, seminářů a konferencí. Propojení s Powerpoint umožní sdílet prezentaci ihned po vytvoření a přitáhne na Slideshare i uživatele, kteří o této síti zatím nevěděli.

Personalizované nabídky

Cena za akvizici LinkedIn 26,2 miliard dolarů je nejvíc, co kdy Microsoft za jakoukoliv akvizici zaplatil. Dle našeho názoru je cena přiměřená. Microsoft si nekupuje pouze síť, technologie a aktiva, ale získal i stovky špičkových programátorů a analytiků a 433 milionů uživatelských profilů, z nichž bude snadné vytipovat leady pro konkrétní řešení Microsoftu. Citlivé zpracování bude již v rukou marketingových specialistů.  

Bing + LinkedIn

V České republice je Bing velmi zřídka využívaný. Pokud by ale Bing dokázal upravit své vyhledávání pro potřeby firem, nabídl při „bingování“ jména společnosti výpis základních informací, strukturu vedení společnosti s proklikem na LinkedIn profily, minimálně firmy by využívaly Bing častěji.

Již nyní můžeme říci, že se máme na co těšit. O chystaných novinkách vás budeme informovat na našem Facebooku | LinkedInu nebo se přihlaste do našeho newsletteru. 

Autoři

Michal Blažek – Michal je marketingovým specialistou, s bohatými zkušenostmi ve využíváním LinkedIn pro marketingové účely. Často a rád pracuje se systémem Microsoft Dynamics/AX/NAV, které propojuje s marketingovými platformami.

Iva Kůželová – Iva je kompletně v cloudu. S cloudovými technologiemi nejen od Microsoftu má více než desetileté zkušenosti. Jako Business Development Manager zavádí nová řešení do Infinity a následně je představuje klientům. Koordinovala implementaci informačních řešení  v předních českých firmách.


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

  • 23.6.2016 v 21:19jaPravda
    NIC DOBRE to je zakladna odpoved na nadpis... neviem ze este stale sa najdu jednoduchy co veria majkrosoftu...ano maj...uz dostal tolko ludi, uz vymamil tolko penazi a skutek utek priklad? nokia napriklad

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.