Cisco a HP plánují další masivní propouštění

Luboš Klaška Korporace 31. října 2016

Velké IT společnosti prochází pravidelnými obdobími restrukturalizace, vyvolanými dynamickými změnami trhu. Pro zaměstnance bývá nepříjemným důsledkem masivní propouštění.

Cisco ohlásilo plány na další vlnu restrukturalizace již v srpnu, až později ale byly její plány upřesněny a snížen počet plánovaných pracovních míst ke zrušení z hrozivých 14 tisíc na „pouhých“ 5,5 tisíce. Propouštění se týká poboček po celém světě a stále se jedná o 7 % celkového počtu zaměstnanců.

První kroky v tomto směru firma podnikne až z kraje příštího roku a podle prohlášení firmy, cílem je optimalizovat náklady v segmentech s menším růstem a naopak více investovat do oblastí s klíčovou prioritou jakými jsou bezpečnost, spolupráce, datová centra příští generace a cloud.

Poslední velké propouštění proběhlo ve firmě v roce 2014 a dotklo se 6 tisíc a rok předtím se týkalo 4 tisíc zaměstnanců.

Druhou velkou firmou, která minulý měsíc ohlásila plány větší propouštění v rámci restrukturalizace je HP Inc. Jedná se o tu část firmy, která vznikla před rokem rozdělením HP do dvou částí a její náplní je produkce osobních počítačů a tiskáren. Očekává se zrušení 3 až 4 tisíc pracovních míst v letech 2017 – 2019. Množství propouštěných zaměstnanců se bude lišit v jednotlivých zemích, ve kterých má firma své pobočky pode místních podmínek a legislativy.

Podle prohlášení firmy si divize osobních počítačů vede velmi dobře, problémy má ale produkce tiskáren.


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

    ...k článku nejsou žádné komentáře

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.